Аеропорт за 55 мільйонів скупився шатл-басами за ціною трьох звичайних автобусів

8 месяцев ago 0

КП «Міжнародний аеропорт Одеса» Одеської міської ради 30 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Зар Ейр Системс» нових автобусів на 55,45 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 17 лютого 2020 року поставлять три перонні пасажирські автобуси ТАМ Vivair 104WL виробництва фірми «TAM-Europe Ltd» (Словенія) не раніше 2019 року по 18,48 млн грн.

У січні 2019 року аеропорт «Одеса» замовив ТОВ «Спецтехніка+» такий самий автобус за 19,08 млн грн., що на 3% дорожче. Відтоді курс євро знизився приблизно на 15%.

Автобус довжиною 15 м на повітряних підвісках із дизельним двигуном MAN D0836 LOH64 (Німеччина) Євpo-5 розрахований на 14 місць і 120 осіб, має по троє пасажирських дверей з кожного боку, а також обігрівач і кондиціонер у салоні. Гарантійний строк становить два роки, а термін служби – десять років. Аванс 60% виплатять протягом 15 банківських днів після укладення угоди, а решту – за такий же строк після поставки.

Словенський перонний автобус коштує, як три турецькі низькопідлогові міські автобуси Guleryuz Cobra GD 272 LF Євро 5 на 26 місць і 95 осіб із кондиціонером, які в січні 2019 року КП «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради купило по 5,50 млн грн.

Ціна нинішньої угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 55,50 млн грн.

Єдиним конкурентом із такими ж автобусами була створена в 2016 році компанія «Baltic Sky OÜ» (Естонія) директора Леоніда Шуралева зі статутним капіталом 2 500 євро.

Столична «Зар Ейр Системс» зі статутним капіталом 13 тис грн. належить директору Валерію Зарембо. Раніше співзасновниками були Ігор Костюк та Олександр Жовклий.

Ще раніше партнерами Жовклого по цій компанії були Владислав Конотоп та Юрій Власенко, який також є директором і співзасновником ВВ ТОВ «Ватек» із Катериною Зарембо. Валерій Зарембо працював там бухгалтером. У рамках підготовки до Євро-2012 аеропорти Львова і Донецька придбали у цієї компанії техніки на 159,4 млн грн.

Нагадаємо, у 2012 році Міністерство доходів і зборів замовляло «Ватеку» ремонт сканерів «Rapiscan Eagle» за процедурою закупівлі «в одного учасника». Мовляв, це єдина фірма в Україні, якій фірма-виробник сканерів «Rapiscan System Ltd» (Англія) надала виключне право на проведення сервісних і ремонтних робіт на поставленому обладнанні. Але потім, у 2013 році такий підряд відомства взяло вже ТОВ «Скан Системс» Наталії Бережної.

Крім того, Валерій Зарембо керував ТОВ «Науково-технологічне підприємство «Оберіг», яким зараз володіє та керує киянин Андрій Чеботарьов. Нещодавно воно виграло підряд Державної фіскальної служби України на поставку китайських сканерів на 24,00 млн грн.

Джерело